Dookoła Polski-projekt w grupie Sówek

W ramach projektu „Dookoła Polski” dzieci z grupy Sówki poznały województwo Świętokrzyskie. Dzieci dowiedziały się co to jest Instytut Dizajnu, który znajduje się w Kielcach. Z miłą chęcią wcieliły się w rolę dizajnera, projektując swoją koszulkę. Wysłuchały legendy, z której dowiedziały się skąd pochodzi Dąb Bartek. Wysłuchały również ciekawostek o tym drzewie. Dzieci dowiedziały się, że w okolicach Gór Świętokrzyskich występuje krzemień pasiasty, a Sandomierz został ogłoszony Światową Stolicą Krzemienia Pasiastego. To tam znajduje się pomnik z pierścieniem. Dzieci odbyły wirtualną podróż po Jaskini Raj. Dowiedziały się co to są stalaktyty i stalagmity. Dowiedziały się także, że w Pacanowie znajduje się Europejskie Centrum Bajek, gdzie można spotkać bajkowych bohaterów. Wysłuchały również historii o Koziołku Matołku.